UUDISED


06.02.2018 Tänasest alustab Ritmo autokool taas jalgratta koolitust Keila koolis, kõigile 10 kuni 15 aastastele, kes soovivad osaled liikluses. Täpsemat informatsiooni leiab veel meie kodulehelt, jalgratta koolituse alt.  Esmalt ootab ees teoreetiline osa ja selle edukal läbimisel ja ilmade soojenedes lõpetame koolituse praktiliste sõidutundidega. Ohtutute kohtumisteni!!

24.01.2017  Tänasest korraladab OÜ Ritmo autokool Keila Koolis jalgratturite koolitust. Kõigile, 10 kuni 15 aastastele, kes soovivad osaleda liikluses. Teadmiseks, et alla 10-aastane ja ilma juhiloata jalgrattur tohib sõita üksi kõnniteel ja õuealateel. Seega 10 kuni     15-aastasel jalgratturil, kes liigub sõiduteel, peab olema jalgratturi juhiluba ja kuni 16-aastastel peas korralikult kinnitatud jalgrattakiiver. Lisa informatsiooni ja põnevat tegemist leiate
Õppematerjalid
Liikluskasvatuse kodulehelt. Ohtutut liiklemist!


25.01.2017 Eilne esimene jalgratturite koolituspäev oli edukas. Kohal oli esmase registreerimise järgi üle 60 lapse kahes erinevas grupis. Järgmiseks tunniks on oodata kohale veel umbes 15 10-ne kuni 15 aastast õpilast. Esimesel tunnilt tutvustati õppematerjale ja teooritundide ülesehitust. Lisaks jõuti mõlema grupiga läbi käia olulisemad liiklusmärgid. Lapsed olid väga tublid ja tundsid paljud liikusmärgid ära ja oskasid neid seletada. Järgmiseks korraks jäi iseseisvalt läbi töötada esimene peatükk tööraamatust. Kohtumiseni järgmisel nädalal!
Järgnevates punktides keskendume erinevatele osadele jalgrattaga liikleisel liikluses, peatume ohutuse teemadel.
Peadselt kui päike paistab soojalt siirdume välja harjutama ka praktilist osa. 
20.04.2017 Siis kui lapsed naudivad vaheaega, käivad meie opetajad oppimas. Nimelt toimus Maanteeameti poolt jalgratta koolitajatele praktiliste harjutuste oppepäev. Said kokku jalgratta koolitajad mitmetest eri paikadest, jagati häid näpunäiteid ja sai vahetada kogemusi. Lisaks päeva jooksul käidi läbi vajalikud platsiharjutused ja erivevad olukorrad liikluses. 25.04.2017  Toimus esimene jalgratta koolituse praktiline tund. Tunni käigus kontrolliti jalgratta juurde kuuluvaid ohutus elemente. Lisaks ka, et lastel oleksid noutekohaselt kijver kaasas. Platisl harjutati kolme harjutust. Esmalt kaheksa ette joonistatud ruudu sees. See järel slalom ja kolmandaks suuna märguandmiseks ja manöövrite harjutuamiseks teekond. Viimane osutus enamikele raskemaks, sest koos suuna märguandega tuleb ka väike vaade taha, veenumaks et lähenemas ei ole midagi ohtu tekitavat. Vahetult ennem manöövrit tuleb aga kahe käega rattast kinni haarata ja manööver sooritada. Lapsed olid tublid ja koik kohal olnud sooritasid ke eksami platsil, mis koosensidki neist kolmest elemendist.